Moderní architektura

Litomyšl je město, které po architektonické stránce vzkvétá. Opraveny byly mnohé historické památky (např. Lidový dům, Dům U Rytířů, Portmoneum, Piaristický chrám Nalezení sv. Kříže s kolejí), ale i prostranství (rekonstrukce dlažby na Smetanově, Toulovcově náměstí a okolí, úprava Klášterních zahrad atd.).

Už jste si prošli ty nejzajímavější historické památky, nebo upřednostňujete moderní architekturu? I tu si ve městě vychutnáte plnými doušky. Litomyšl se neustále rozvíjí a vznikají tu mnohé stavby předních architektů. Mezi ně patří třeba Nový kostel církve bratrské od architekta Zdeňka Fránka, krásný plavecký areál, letní koupaliště, nové základní školy, tenisové a squashové haly, sportovní stadion a mimo jiné tu vyrostly i nové byty a rodinné domy.

Alespoň nějaké moderní objekty se při svých „toulkách“ Litomyšlí prohlédněte. Vytvoříte si ucelený obraz o architektonice města a o tom, jak roste. Obecně se o toto téma více zajímáte? Přečtěte si zajímavou knihu od Petra Volfa „Litomyšl - renesanční město moderní architektury“.