Cyklistické a inline trasy v okolí Litomyšle

Převážně rovinatý terén Pardubického kraje dal vzniknout desítkám cyklostezek, kde se můžete během své dovolené dokonale vyřádit na kole nebo inline bruslích. V okolí Litomyšle jich najdete hned několik a na všech si užijete přírodu naplno.

Nejznámější a nejdelší cyklostezka spojuje Ústí nad Orlicí a Českou Třebovou a délka je skvostných 72 km. Postupně se jede přes Ústí n. O. – Hrádek – Sudislav nad Orlicí – Jehnědí – Voděrady – Horní Sloupnici – Řetovou – Litomyšl – Kozlov – Českou Třebovou. Z Litomyšle se tak můžete vydat na obě strany. Převážná část stezky je vyasfaltovaná, takže ji můžete jet i na kolečkových bruslích.

Oblíbená stezka pro kola a inline brusle je pak také mezi Chocní a Letohradem. Trasa je nenáročná, většinu povrchu tvoří asfalt. V rámci trasy projedete Brandýs nad Orlicí (kde se můžete zastavit ve známém přírodním bludišti) – Bezpráví – Klopoty – Kerhartice – Ústí nad Orlicí – Dolní Libchavy – Černovír – Lanšperk – Hnátnice – Červená – Letohrad.

Od roku 2006 jezdí vždy přes léto v Litomyšl cyklobus, který vás přiblíží k atraktivním místům nebo v okolí. A jestliže vám stačí kratší trasa, pak je k dispozici cyklostezka z litomyšlské části Nedošín do Tržku a z něj pak do osady v Lukách v celkové délce 2,3 km. Chodci mají na stezku zákaz, takže nehrozí, že byste někoho omylem přejeli.