Lázně ducha - zahájení 7. litomyšlské lázeňské sezóny

Ve dnech 26. 4. 2018 až 29. 4. 2018 se bude na různých místech v Litomyšli konat zahájení 7. litomyšlské lázeňské sezóny
s názvem Lázně ducha. Čeká vás vyšňořená lázeňská promenáda, pódia, koncerty, výstavy a úžasné pochoutky z oblasti gastronomie pro všechny gurmány. Pokud umíte hrát, zpívat, tančit, žonglovat a bavit lidi, což zvládáte i bez aparatury, pódií, světel, můžete se přihlásit. A pokud jste z Litomyšle nebo okolí, anebo nabízíte nějaký zajímavý produkt, který byste rádi nabídli lázeňským hostům, na promenádě si můžete rozbalit svůj stánek a zpestřit program lázeňského dne. Můžete si ale vychutnat tu pravou lázeňskou atmosféru jako návštěvník.

Začíná se ve středu

Začíná se Knižním čtvrtkem ve středu večer v 19 hodin v literární kavárně Na Sklípku. Půl hodinky na to se buse konat již 560. Litomyšlský hudební večer v pořadí s názvem Pocta české opeře. Ke 100. výročí založení naší republiky připravil Litomyšlský symfonický orchestr ve Smetanově domě velký jarní koncert složený z operních děl českých skladatelů A. Dvořáka, B. Smetany, V. Blodka a L. Janáčka. Vychutnáte si besedy, koncerty a projekce. Kluci ze Smetanky vás opět naučí, jak správně čepovat pivo. I tentokrát poteče pivo Plzeňské na Špitálku proudem. Užít si můžete i Večery s galerií v podobě šansonového koncertu v domě U Rytířů anebo si poslechnout skupinu Buty.  

Něco pro děti

Pro děti je přichystána inscenace A do třetice všeho..., která vychází z klasických pohádek Karla Jaromíra Erbena nebo Boženy Němcové. Pro děti je také určena projekce laskavého filmu Zdeňka a Jana Svěrákových s názvem Po strništi bos
v kině Sokol a pak následuje beseda s Aloisem Grecem, který ve filmu ztvárnil Edu Součka. Připravena je Dílna pro malé lázeňské šviháky a dámičky v zámeckém infocentru, Škola na zámku v podobě výtvarné dílny, lanových překážek, soutěží se známými litomyšlskými osobnostmi v zámeckém parku a dospěláci zase mohou využít Lehátkovou vyhlídku se stylovým výhledem na renesanční památku UNESCO s dalekohledem a sklenkou vína na první zámecké nádvoří. Večer pak bude hrát kapela Mňága a Žďorp v Music Clubu Kotelna.  

Lázeňská kolonáda ožívá

Bude se na ní hrát i zpívat a chybět nebude ani Lázeňské smyčcové kvarteto. Vychutnat si můžete lázeňské občerstvení
a užít slunce na lázeňských lavičkách. Uvidíte i průjezd auto-moto veteránů kolonádou. Čekají vás divadelně-výtvarné performance i fotoateliér HRG na ulici na Toulovcově náměstí za kostelem. Slavnostní zahájení 7. litomyšlské lázeňské sezóny zahájí Stanley's Dixie Street Band na prvním zámeckém nádvoří, Stanley’s Dixie Street Band a Kateřina Steinerová & Her Swing Boys. Budou vyhlášeny divácké soutěže elegance auto-moto-veteránů a Lázeňské prameny, kterých se můžete zúčastnit. To je jen malý zlomek toho, co vás čeká. Pokud si chcete v Litomyšli užít zahájení lázeňské sezóny, penzion Bludička vám poskytne zázemí, kde budete moci večer hlavu složit a užít si domácí prostředí našeho penzionu.